Elektronik Sigara veya Digital Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde bütün kullanılan terimleri ve isimleri detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe evetğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları dikkat duyduğumuz bir ürün dâhilin bilmemiz en iyisini seçmemiz derunin yardımcı olur. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri kırmızdaki bilgiler doğrultusunda az gördüğünüz bir ıstılah ya da hatalı bir terim var ise lütfen yorum olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçkakımıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayıcı ve elektronik sigaranın temel işlemlevini adına getiren esas bu parçadır.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise dijital ekranın ihtiyaç duyduğu güç pillerden hasılat. Bunlar ekseri şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada evetğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar çoğunlukla bileğkonumez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çhemayar asayiş şalteri gibidir. Kesif kullanımlarda pilin ya da atomizerdeki esaslığın aşırı ısınmasını önlemek bâtınin sistemi kendiliğinden olarak kapatır.
Coil ( Sarrafiyelık): Atomizerin kucakindeki bu kafalık bir fitil etrafına sarılmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: Yalın katçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer sarrafiyelığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğteamültirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı hin ağzımıza gelen üzüntülü tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Kit: Elektronik sigaraya yeni kafalayanlar karınin önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( çıbanlık) sineerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı likitdır. İçeriğindeki nikotin oranları tefavüt gösterir. Başkaca farklı aromalı çeşitleri bile bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın hileıp evde demlediği likit, kısaca evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin aşkın doldurulmasıyla oluşan rahatıntıdır. Icabında tankı büsbütün havaişeşp temizlenmelidir.

H

Head: Esaslık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Az Rezistans: Sakıt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Az rezistans hızlı ve daha çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj olduğunda harcanacak enerji ile ne kadar devir dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe dayanıklılık artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Etkili batarya ve düşüt ohm bileğerlerine ehil ürünlerdir. Sizin kucakin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde kâin nikotin rasyoına maruz addır. örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var demeındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları evet.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne maruz addır. Bobin solgunmına göre numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe duman yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan üs bir kimyevi bileşiktir. Sigaranın esrarında da bulunur. Kötü yoğunluğunu pozitifrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı burada kişilerde alerjik tesir yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğkârebilen elektronik sigaraların müheyya sarılmış tellerine verilen isimdir. Belli bir sarım şekline ehil olan bu tellerin kalınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Kit: Kafalangıç Seti ilk misil elektronik sigara kullanacaklar midein salık edilen setlerdir. Bu setler ekseriya mütenasip fiyatlı ve kullanmaı mahdut ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler ceninisakıt rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan elan küçümencik). Mürtefi güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok şiddetli oranda buhar üretirler ve nikotinsizken dahi güçlü miktarda boğaza vuruş sağlarlar. Buharlaştırma sistemi ötümlü likit beslemesi ile mukavim tellerin içerisindeki pamuğun kalıcı ıslak kalması sinein tasarlanmıştır. Bu sayede etkili zevk almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa ekseri verimli bitkisel gliserin tahminına malik (>%60) ve sakıt nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Not: Coilin ısınma sıcaklığı başka standart atomizerlere gereğince henüz fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler yakışır ekipman(devamlı deyükleme debiı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere maruz umumi isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer kellelığı yahut bobin solgunmı tıklayın olabilir. Sizin karınin seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara burada Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Değişen Watt: Mod cihazlarda mevcut bu değer watt bileğmedarımaişettirilebilir demeındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: çevre Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde durum yoklama mekanizması vardır. Bu sayede karıninize çekeceğiniz âlem nicelikını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize nazaran esrar yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı evet.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda mütebeddil volt ayarıdır ve bunu denetleme etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir meşakkatlite çalışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi derunin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda profesyonel cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *